22 Mayıs 2015 Cuma

Türkiye Kupası Finali 3 Haziran'da

Türkiye Kupası Finali 3 Haziran'da...
Türkiye Kupası'nda finalin adı Galatasaray - Bursaspor oldu. İki takım finalde ilk kez karşılaşacaklar ve maça Bursa Atatürk Stadyumu ev sahipliği yapacak.

2015 Türkiye Kupası, 3 Haziran 2015'te Bursa'da oynancak Galatasaray - Bursaspor finalinin ardından sahibini bulacak.

Galatasaray ve Bursaspor ilk kez bir Türkiye Kupası finalinde karşılaşacaklar.

Galatasaray bugüne kadar oynadığı 20 Türkiye Kupası finalinde 15 kez zafer elde etti ve yüzde 75'lik bir başarı oranı yakaladı. Galatasaray'ın finalde yendiği takımlar ise sırasıyla Fenerbahçe (4), Altay, Beşiktaş (3), Ankaragücü (3), Trabzonspor (2), Antalyaspor ve Eskişehirspor.

Türkiye Kupası'nda bu sezona kadar 5 kez finale çıkan Bursaspor, 1 kez bu kupada zafere ulaştı ve başarı oranı yüzde 20'de kaldı. Bursaspor tek zaferini 1986'da Altay karşısında kazandı. Yeşil beyazlılar Eskişehirspor, Fenerbahçe (2) ve Trabzonspor'a karşı kupayı finalde kaybetti.

Türkiye Kupası'na ev sahipliği yapacak olan stadyum ilk önce Timsah Arena olarak belirlendi ancak bu stadyumda çalışmalar tamamlanmadığı için kupa finali Atatürk Stadyumu'na alındı.

Türkiye Kupası finaline ev sahipliği yapacak olan Bursa Atatürk Stadı'nda bu maçla son kez resmi bir karşılaşma oynanacak. Bursaspor'un yapımı devam eden yeni stadyumu olan Timsah Arena'ya yerini devredecek olan Atatürk Stadı bir süre sonra yıkılarak içinde bulunduğu Kültürpark'a katılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın... Bir teşekkürü çok görmeyin.