27 Mart 2012 Salı

İşte Play-Off programı!

Spor Toto Süper Lig'de normal sezonun ardından oynanacak Play-Off'un programı belli oldu.
Spor Toto Süper Lig'in 8 Nisan 2012 tarihinde sona erecek 34 haftalık periyodunun ardından, bu sezon başlayacak olan Play-Off uygulamasının tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni adıyla 'Süper Final', 15 Nisan'da başlayacak ve 13 Mayıs'ta sona erecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve 1. Başkanvekili Ufuk Özerten'in katıldığı toplantı, Çırağan Sarayı Mabeyn Salonu'nda yapıldı. Spor Toto Süper Lig'de ilk kez bu sezon uygulanan Play-Off uygulamasının adı 'Süper Final' olarak değiştirildi.

MAÇLAR NE ZAMAN?

Süper Final karşılaşmaları 15 Nisan'da başlayacak ve 13 Mayıs'ta sona erecek. 15 Nisan'da ilk maçlar, 22 Nisan'da ikinci maçlar, 29 Nisan'da üçüncü maçlar, 3 Mayıs'ta dördüncü maçlar, 6 Mayıs'ta beşinci maçlar, 13 Mayıs'ta da son karşılaşmalar oynanacak ve şampiyon belli olacak. UEFA Avrupa Ligi'ne gidecek son takımın belli olacağı karşılaşma ise 20 Mayıs'ta oynanacak.

PUANLAR İKİYE BÖLÜNECEK

Süper Final'de mücadele edecek takımların, 34 hafta sonunda elde ettiği puanlar ikiye bölünecek, 15 Nisan-13 Mayıs arasındaki müsabakalara o puanlarla katılacak. Puanların buçuklu olması halinde bu puanlara yarım puan eklenecek. 34 haftalık normal lig sezonunda atılan ve yenilen goller, 'Süper Final' müsabakalarında dikkate alınmayacak.

SPOR TOTO SÜPER LİG'DE İLK 4 KESİNLEŞTİ

Bu sezon ilk kez uygulanmaya başlayan Play-Off sisteminde, Play-Off Şampiyonluk grubunda mücadele edecek takımlar matematiksel olarak kesinleşti. Ligde dün alınan sonuçların ardından Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un normal sezonu ilk 4 sırada bitirmesi garantilendi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın... Bir teşekkürü çok görmeyin.